Kujtim për veten dhe për ty (A. Abrashit)

 

Më tha: Ç’të keqe ka shiu?
Le ta pastrojë njeriun nga mëkatet,
Le ta kthjellë, le ta drejtojë.
Mbase njeriu i qyteti tim
Më në fund do të mësohet të qëndrojë vertikalisht
Hapi çadrën dhe u zdorgj Bazhdaranës poshtë…
Binte shi si sonte.
E, ç’të keqe mund të kemi nga shiu?

Advertisements
Published in: on Dhjetor 18, 2016 at 12:43 am  Lini një Koment  

The URI to TrackBack this entry is: https://lumbardhi.wordpress.com/2016/12/18/kujtim-per-veten-dhe-per-ty-a-abrashit/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: