Vjersha për nënën

MËSUESJA NA THA
TË GJENIM NJË VJERSHË,
NJË VJERSHË PËR NËNËN,
TË VOGËL, TË THJESHTË.

SHUMË U MUNDOVA
PO VJERSHËN S’E GJETA,
AS NË INTERNET
DHE AS NË GAZETA.

VËLLAI MË THA
KURRË S’KE ME E GJETË,
VJERSHËN PËR NËNËN
DUHET TA BËSH VET.

VJERSHËN E NISA ME EMRIN NËNË,
PASTAJ DY FJALË DIELL EDHE HËNË,
NJË BUQETË ME LULE DHE FJALËN TI,
DY PËRQAFIME DHE SHUMË DASHURI.

Musa Bushrani

Published in: on Shkurt 26, 2011 at 11:22 pm  Comments (456)  

The URI to TrackBack this entry is: https://lumbardhi.wordpress.com/2011/02/26/vjersha-per-nenen/trackback/

RSS feed for comments on this post.

456 KomentLini një koment

 1. shum mir

  • shum mir ju lumte edhe mua mesuesja me tha te shkruaj nje vjershe hyra ne internet e kuptova qe vjershen duhet ta shkruajm vet ju lumte

   • shum.bukur..me.pelqeuishummmmm.sepse.nuk.eshe.nje.vjerrsh.vetem.per.nenen.e.tij.saj..por.per.te.te.gjitha.nenat.e.femijeve

   • nje tekst shum i bukur ju lumte
    edhe une ashtu kisha vepruar sepse vjershen per nenen duhet ta shkruajme vet sepse me e dashur se nena nuk ka

   • shume e bukur

   • SHUME E BUKUR

   • Shum bukur!!!!

   • shum e bukur të lumtë edhe mua më thanë të shkruaj të gjith por nuk disha qfare me shkruajtur të lumt

   • po valla esht e vertet rinesa

   • edhe mua me tha mesuesi qe ta shkruajm nje vjersh per nenen dhe e shkrova vet

  • shum e mir ishte vjersha mua me pelqeu shum

   • dhe mua pom pelqen edhe mua me ka ndodhur

   • shumm mir e ke shkruar
    me ka pelqyer
    shumm kjo vjersh
    shumm mir
    veqqq vashdo…

   • edhe mua shum e mir vjerrsha per mamin tem

   • me ka pelqy kjo vjerrsh qe e ka titullin vjerrsha per nenen

   • shume e bkur

   • shum e mir se moti skum hi ne net kjo vjerrsh nga musa bushrani

  • shum e mir ju lumt kush e ka shkru qit vjersh ju lumt dora ne qoft te ishte djal apo vajze dora ju lumt

   • nenaime e dashur sa shum te dua je per mua shum e dobishem dhe je shum e mir te dua nena ime te dua

   • shum shum mir te lumt kush e shkrou ketevjersh per nenen se esht e vertet se vjershen per nenen duhet bere vet e jo interneti e revista a po gazeta

   • me ka pelqyer shum edhe mua me ka ndodh

   • shumm shumm e bukur

   • shume bukur e sakt

   • vjersha ishte shume e bukur

  • shum e mir

   • 7,8,9 marsi jan festa peer mu a e dini pse se 7 marsi- dita e me suesit/ses. 8 marsi- dita e nënës. dhe 9 marsi-ditlindja e babit tim.i love you mother,father and teacher♥♥♥

   • laura>gjina
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥

   • po shum e mir

   • Shume bukur edhe un i shkruaj vet vjershat sidomos per nenen time

  • shum shum mir

   • dy fjal i kam per nenen
    krijesen me t bukur ne bot
    duajeni nenen…
    se per ju ka derdhur lot

   • une e dua mamin tem se me ka rritur me ka keshilluar

  • shume ebukur

  • shum bukur altea e kendovi ne klas kete vjershe

   • po esht e verte kjo qe e ke shkru, esht shum e mir kjo vjerrsh gezuar

  • SHUME E BUKUR

   • SHUME E BUKUR ME TE VERTETE

  • shum bukur me pelqeu vjerrsha per nenen dhe gjithmon me pelqejn vjerrshat per nene sepse ajo na rriti

  • shume e mire dhe e kuptushme
   shuuuuuuuuuuuuuuuummmmm mirrrrrrrrrrrrrrrrrr bravoooooooooooo

  • shum e mir

  • Shum Shum mir Vallai po me Dalin Lot

  • Shum e mire vazhdoni keshtu

  • Bukur

 2. shum e mir kjo vjerrsh po ma kujton mesusn time ma te miren

 3. nene ime ti je dielli im qe me ngroh mua ti je hena ime qe ne mbremje ndriqon te dua nena ime

 4. shum bukur

  • shum te bukura vjerrsha per nenen nga vjollca

   • shum me pelqen ju uroj sekuses te gjidheve?

   • 😛

   • po esht e vertet kjo vjerrsh NGA ERLA

  • shuuuuuuuuuuuuuuuum e bukur dora i lumt atij ose asaj qe e ka shkru

   • hahahhah

   • ju lumt dora se shum e mir kjo vjerrsha per mamin tem qe e ka shkru MUSA BUSHRANI NGA ERLA

  • shum e mir

  • shum e mir

 5. shume shume e bukur

  • tggt

   • Shumë e bukur iu lumtë

 6. shum bukur
  BRAVO

  • po bravo po po

   • shumm me pelqej suksese:)

  • shum e mir per mamin tem edhe e juve flm per kete vjerrsh

 7. shuum mire bravo

  • mu poma kujton mamin kur u kan arsimtare um ka vdek na thojke arsimtaja me shenu un se gjajash e e kam shenu njo prej vetes hallal i koft qisaj vajze ose qiti djali edhe i shprehi ngushllime atyre qe nuk kan prind

   • 😦

  • shum e mirë shum shum

   • shum bukur

  • shum bukurrrrrrr

   • une jam musa

 8. shume origjinale dhe e bukur

 9. Jane vargjet me te sinqerta (dhe realiste) qe kam lexuar koheve te fundit. Une jam nje nene dhe i ndesha keto vargje tek kerkoja me tim bir nje vjershe per nenen:). E lexuam te dy nje zeri dhe me nje fryme dhe kur mberritem ne fund kishim te dy tok syte me lot.

  • jane vargje shume te bukura ka menduar edhe per nenen une them se nena eshte gjeja me e shtrejte ne bote

   • eshte shume e bukur

 10. kush do qe e ka shkruar ka shum talent

  • bravo ju lumte

 11. shum buku e ke shkruar te lumt

 12. kjo po qe eshte vertete vjershe per nenen se para nenes time nuk ve asgje ne bote

  • nena esht gjeja me e qmuar ne bot te dua nenn shum

   • Fjalën e parë në këtë botë ia kam thënë asaj .

 13. ne fakt edhe un per nenen do jepja jeten time

 14. nuk eshte e veshtir por as e leht ta duash nenen ta duash vertet

 15. shume e bukur i lumte dora atij qe e ka shkrujtur

  • shum mir veq vazhdo te lumt ju lutem me shum vjersha per nënën

 16. këto fjalë jan të pakta për ta shprehur dashurin ndaj nënës por poezi e shkruar më lart ishte shum e bukur dhe e qëlluar sepse unë jam e lodhur duke kërkuar një poezi për nënën por e pamundur ta gjej në internet dhe ja fillova ti shkruaj disa vargje dhe doli një poezi e tërë dhe shum e bukur

  • Me vjen mire qe keni mare porosine nga kjo vjershe .
   Gjithe te mirat!

   • e sakte kjo qe po e thoni edhe une per nenen time do ta vrisja veten se me e dashur se nena nuk ka ne bote

 17. VERTET SHUM E MIR PER NENEN DHE MESUESEN

 18. po shum e mir edhte per nenen eshte shum poezi

 19. Shume e mire , s’ka koment!!

 20. shume e bukur te lumte

  • shume mire nena ime me e bukur

 21. eshte nje poezi e mrekullushme

 22. me té verteté,vjershat per nenén nuk duhet t’i marrim as ne internet e as ne gazeta,por thjeshté duhet té burojné nga thellésia e zemres soné!Te dimé t’i shprehim ndjenjat per figuren me té émbel ne boté-NENEN!Andaj te mos e kursejme dashurine per askend e veqmas kur edhte fjala per nenén!

  • te lumt ke shkruar nje vjersh shum shum te bukur halla te qoft Nëna esht me e bukura ne bot te dua shum nenen

 23. E dua diellin
  E dua henen
  Por me shum
  E dua nënën

  • e wertet te gjith me shum e duam nenen

   • Kjo eshte e mire

  • shum bukur

 24. shume e bukur kenga per nenen

 25. te dua mami

 26. kjo ishte vjersha me e mire dhe e bukur qe kam degjuar ndonjehere .kjo i le te gjithe besoj se nena eshte gjeja me e vecante ne jeten tone .kushdo qe e ka shkruar kete kenge ka pasur shume talent dhe e ka dhashur shume nenen e vet.

 27. po me pelqen dhe do ta shkruaj ne revisten time qe e kam shum te mir qe i kam qitur prej vete po vetem këtë do ta qesprej netit dhe kjo vjerrshë do te shpre dashuri nga nëna e tij se pse qdo fëmi ee lodhaton nënën ne faqe dhe e don sepse qdo fëmi thot se une e kam nënën me te mir “Un e dua shum nënën ” nga vajza e saj Megita Arifi kl… v|1

 28. eshte nje vjersh shum e bukur edhe neve na tha mesuesja yte shkruajm nje vjersh por ekuptova do ta shenoj vet

 29. shum shum ❤❤ e keba keto Vjersha E NENES SHUM BUKUE❤❤❤

 30. mirr

 31. Shum e bukur vjersha, Vjersha më e mirë për Nënën

 32. shum e bukur te lumte zemer…

 33. te dua zemra imeee;
  nje zemer qan nje zemer qesh njera me tjetren spo mirren vesh

  • kjo vjershe ka qene shume e mire per nenen mua me ka pelqyer shume❤

 34. Mua po ma kujton mesuesen time ne Belgjike

  • je më e mira dhe theari i bote

   • je me e mira ne kete bote “NENE”

   • nuk e dini sa e shtrejte edhte nena

 35. Bukure
  me pelqen

 36. nje vjersh shum e bukur

 37. nje vjersh shum shum e bukur

 38. i like this

  • un mendoj se kjo vjersh esgte aq e bukur per nenen se nena eshte me e shtrejta ne bote

 39. me besoni shum mire ju lumte

 40. Poezia e par shume shume e bukur.

 41. edhe mua me pelqen vjersha por po me pelqejne dhe komentet tuaja.
  edhe une kam shkruar per 8 mars nje vjersh per nenen time te dashur.

 42. bravo po me pelqen shum

 43. Nje vjersh shum e bukur dhe me shum kuptim

 44. Kjo vjer me pelqen shum esht nje vjersh e bukur dhe esht me plot kuptim ka shum fjal te cila ne nuk mund ti shkruj me vjersha apo poezi sepse nena esh drita e syve per secilin femi

 45. Vjershe e thjeshte por me nje mesazh shume te fuqishem, po nese ka mundesi ta vendosni emrin dhe mbiemrin tuaj, te dihet kush e ka shkruar. Komplimente!

 46. Tash edhe un do jau jap nje tregim per nenen

  Nëna ime më ka bërë të qesh, më ka fshirë lotet, më ka përqafuar fort, ka parë sukseset e mia, edhe dështimet, më ka disponuar, më ka ndihmuar të vazhdoj e fortë. Nënat janë premtim nga ZOTI që ne gjithmonë do te kemi nje shok ne jetë.
  Të dua shumë nënë ♥

  • po ashtu eshte por edhe un do ta jap nje tregim per nenen qe nenen time un shum e dua sepse ajo mua me lindi dhe me rriti me mundime dhe pra ajo eshte nena ime me e dashura ne bot dhe edhte hena ime por edhe dielli im dhe pra masi une e dhash nje tregim un them qe e dua shum mirupafshim nga emine malsiu

 47. shum bukur

  • ooooo nenen mua me ka marre malli shume per ty se ti me ike

 48. shum poezii e bukurr:)

 49. kjo vjersh shum pom pelqen dhë është shumë e bukur

 50. te lumt shum bukur kete vjersh dua ta recitoja per nenen time kur vjen dita e nenes

 51. nga arta ishte e parafundit

 52. vjersha me pelqeu shum i lumt atij qe e ka shenu kete poezi per NENEN.NGA PRANVERA

 53. Por edhe un PRANVERAdua te shenoj edhe nje koment per NENEN .nena ime shum te dua ti je diell,hene per mua ti me rrite me edukove dashuri me dhurove.poezia nga un PRANVERA GASHI NGA PRIZERENI

  • po edhe nena ime e dashur qe e dua shum qe ojo me edukohi dhe qe me lindi mua dhe tani per kete arsye nena ime eshte me e shtrenjta ne bot

 54. Kjo poezi per nenen me pelqeu shum sepse ishte per Nenen qe e dua shumm i love you

 55. kjo me pelqen shum ky program se eshte i i thjesht

 56. shum e mir kojo poezi

 57. shum mir e ke ba te lumshin duart ma ke kujtue nenen

 58. ju lumt po edhe ma me ka ndoshur

 59. nenen time shum e dua a jo me rrit mua un e dua shummm ate duhet ta ngojm nuk duhet tia kthejm fjalen kurr sepse deshprohet

  • po kjo eshte vjersh shum e bukur qe ne nenen duhet ta ndegjojme dhe qe nuk duhet tja kthejm fjalen sepse pra ajo deshprohet

   • kjo qe e ka then EMINJA esht e vertet. Ne te gjith femijet duhet ta degjojm nenen

 60. shume vjersh e bukur

 61. shume te bukura

 62. kur e lexova mu duk si mesuesja ime qe na tha qe te gjenim nje vjershe per nenen

 63. ,NENA< THESARI I QMUAR

  • nena eshte me shum se nje thesar i cmuar
   sikurse dija me shum se paraja

 64. shummmm mir:p

 65. shum e bukur

 66. SHU EMIR VJERRSHA

 67. shum e mir pom pelqen shum veq vazhdoni keshtu<3

 68. shum e bukur vjersha per nenen

 69. juu lumtee

 70. shume me pelqen

 71. JASHTEZAKONISHT E BUKUR

 72. shum e mir te ju lumt kush e ka qit kete vjerrsh te mir per nenen eshte krejt bota per ne

 73. ju lumte se vetem vjershat per nenat po jane te bukura per gjithkend

 74. ju lumt por ty Rihana ngushllime me vjen keq as une se kam njerin prind nena eshte gjeja me e vlefshme ne bot

 75. bravo shum bukur

 76. ju lumt bravooo hallall

 77. eshte normale qe nuk duhet ta kopjosh vjershen per nenen por edhe vjersha te tjera sepse keshtu nuk merr dituri ta dini. Se kjo asht e vertet edhe mua me ka ndodhur nje gje e till por me ne fund e kuptova.Fjala NENE e vleshme fjala me e veqant ne bote.un do ta dua nenen derisa te jem gjall.

 78. oj rihan me vjen keq .por mos u merzit.se ka plot femij te tjer pa prinder

 79. Vjershe e pa pare

 80. shum bukur nga nje shkrimtare e shekullit

 81. nuk e dini sa e shtrejte eshte nena

 82. kjo esht e buku se te gjith ke na nena por ne i dhurojm lule ,per 8 mars ose per 7 mars

 83. kjo vjerrsh e sht sum e bukur e dini nje gje se mesusen e kini si nenen tende ajo te me son shum gjera te bukra dhe mos e harroni kurr,,<3

 84. shum bukur

 85. jeni te mrekullueshem urima kosovo
  jam nga amerika jugore
  i love youu soo much

 86. jeni te mrekullueshem ju lumt sepse nena eshe gjeja me e shejt ne jet duajeni sa e keni sepse kur te vdes do e kerkoni sikurse une nenen time te cilen as nuk e njoha sepse vdiq kurr me lindi muaa

 87. vjersha per nenen shum e bukur;)

 88. ssssssssssssssssssshhhhhhhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmm bbbbbbbbbbbbbuuuuuuuuuuuuukkkkkkkkkkkkkkkkkkuuuuuuuuurrrrrrrrrrrr

 89. e mir

 90. shum e mire po me pelqen

 91. kjo poezi eshte shum e bukur

 92. kjo eshte vjersh shum e bukur

 93. poezia eshte shum e bukur

 94. keshtu veprojme te gjithe dhe dalim ne te njejtin perfundim.urime shume e ndjeshme kjo poezia❤

 95. shume mireee teperr me pelqenn urime ishalla beheni shkrimtar vjershash urimee

 96. Mua me ka pelqyer shum pa mas edhe poezia poashtu dhe komentet
  poezit jan shum te bukura vetem titullin ta ken NENA

 97. shum e bukur eshte

 98. nice

 99. shum shummmmmmm e bukur

 100. shum mir

 101. komplimente , shum e bukur vjersha . po shkruani te tjera

 102. shumm e bukur

 103. kjo eshte vjersha qe po kerkoja per vajzen time ne klase te pare:)
  faleminderit:)

 104. Vjersha per nenen me plqen shum shum edhe komentet i kan shkruar shum bukur ju lumt………………………………..

 105. Shummmm e bukur vjerrsha veqq vazhdooo

 106. Shummme bukur Poeziaa veqq vazhdooo te lumt

 107. nje vjersh per nenen

 108. flm

 109. shum bukur

  vjersha per nenen

 110. baravo me pelqen shume vjersha:)

 111. ee vetmjaa 2013

 112. Shum Shum Mir E Paskan Shkru Bravo Ju Qoft

 113. Shum Shum Bukur Me Pelqei

 114. Shum e bukur te dua shum mami im

 115. po dhe mua me pelqeu shum sepse vjersha per nenen duhet te shkruhet vet me dashurin qe ke per nenen tuaj ju lumte ju dua te gjithve

 116. shum e bukur

 117. Shum shum mir

 118. Bravo.

 119. shum e mir bash per nenen

 120. hallal t”koft njeri shum e mir

 121. shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmm bbbbbbuuuuuuuuukur

 122. Shum Bukur nga Edona Jetullahu

 123. shume te mir jeni ju lumt e keni shkruar shum bukur

  • Oh nena ime sa shum me gezon me shum dashuri ti me edukon

   Nga Diana Ejupi

   Te dua shum nena ime
   ♥♥♥♥♥♥

 124. shum shum e mir

 125. bravo shum bukur

 126. edhe mua mesuesja me tha ta bej nje vjersh per nenen dhe si e lexova e kuptova se do ta shkruaj vet te lumt

 127. Shumm Vjersh E Mirr

 128. sssssssssssssshhhhhhhhhhhhhhhhuuuuummmmmmmmmm shum bukur BBBBBRRRRAAAVVVOOOOO BRAVO

 129. shum e buker shum

 130. shumm mir bre

 131. e kuptova se vjerrshen nuk dohet me kqyr internet as gazet po me ba vet Bravo Te gjithve qe keni ber kete vjersh Hallall

 132. duhet ta besh nje poezi vet qka ndjen per nenen tende

 133. duhet ta shkruash ve qka ndjen per nenen dhe ta shkruash poezin

 134. duhet te shkruash ate qe ndjen per nenen e jo ta kopjosh

 135. Shum me ka pelqyer Bravooo:)😀

 136. shume origjinale

 137. te lumt dora dhe urime 8 marsi dita e nenes♥♥♥♥♥♥

 138. shum e mir eshte kjo poezi

 139. shum e mir

 140. bravo shum mir e kini shkru

 141. VJERSHA ISHTE SHUME E BUKUR JU LUMTE BENI SA ME SHUME
  SI KETO
  JU LUMT
  FALEMINDERIT PER KETE

  U

  ,

 142. ju falenderoj per kete vjershe te mrekullueshme.ju lutem beni sa me shume vjersha per nenen. me respekt nga erini.

 143. ju falenderoj per kete vjershe te mrekullueshme. ju lutem beni sa me shume vjersja per nenen. me respekt erini

 144. ju lumte dora dhe mendja

 145. o ju lumte

 146. hallall hallall hallall ju lumte ju lumte ju lumte

 147. shum mir:)

 148. shum mir

 149. Shum e mir për nënën ton të dashur

 150. shum mir ju lumtttttttttttttt

 151. shumm e mir kjo vjersh hallall :):D

  • ju lumt kush e ka shkru kit vjerrsh ♥ per nanen

 152. shum bukur ju lumt

 153. SHUM E BUKUR

 154. shum bukur e ke shkru te lumt

 155. bravo kush e ka shkru

 156. shum mira

 157. shum mir e dua nenen me shum se jeten time

 158. un isha e vogel nuk dija se qfar thuaja por deshira ime ishte jeten ta paguaj smundja te ndihmoja aq me shum sa koha se zemra me mall ndezet asnje fjal.

  por je zemra ime je aqq qe te paguaj jam nje yll i par si jeta e tehuaj.

  qfar flet vajz qfar flet femij je sikur nje gjarper askush se di .

  sa her flet moj shkronje sa her flet abetare shkronja a osht si llozonjare si mund te themm kete jet ta paguaj por shkronja a osht si jet e huaj jemi gati vajza jemi gati djem ecmi neper koncerte si shkronj per memedhe .

 159. shum bukur te lumt

 160. well done thumbs

 161. shumë bukur

 162. Nena ime un ty shum te dua sepse ti me shum deshir me edukove mua por dhe nje deshir e kam ne jet ajo eshte UN ty do te dua per jet

 163. mua me pelqen vjersha per nenen nga diana

 164. shum e mir eshte vjersha te dua nena ime

 165. shum bukur ju lumt❤

 166. kjo vjerrsh esht shum e bukur aq shum me la pershtypje

 167. hallall te qoft kush e ka shkru qet vjerrsh
  shum e bukur

 168. shum e bukur shuuuuuummmmmmmmmmmm

  • e vertetttttttttt shum e bukur shuuuuuummmmm po me pelqen

 169. Ishte shum e bukur sepse vjershat duhet ti gjesh vet

 170. E dua diellin e dua motren por me shum e nenen

 171. Esht e vertet vjershen per nenen duhet ta gjesh vet

 172. shum bukur ju lumt kush e ka shkru

 173. Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your website
  is excellent, let alone the content!

 174. Kjo poezi me pelqeu tej Masee Ishtee Bukurr Qe Dha Nje Mesazh Shum Te Mir Qe Vjershen Per Nen Duhet Ta Thuresh Vett …..

 175. shum e mir

 176. shum e bukur poezi e shkelqyer

 177. shum mir e ke shkruar por edhe un jam shkrimtare si ti 10 vjet i kam

 178. shume bukur ju lumte

 179. shum e mir kjo vjersh

 180. shummm e mir kjo vjersh

 181. mua me kishte then mesuesja ime qe quhet samire sopaj me kishte then qe te shkruaj nje vjerrsh per nenen po nuk muja ta gjeja edhe e koptova qe duhet ta shkruaj vet dhe ja nisa disa rreshta per ta shkruar

 182. shume bukur dhe nena eshte gjeja me e shtrejte ne bote:)

 183. shume e bukur

 184. vjersha me e bukur qe kam degjuar sepse ju e dini se nena eshte shume e shtrejte

 185. shumë e bukur vjersha për nënën ju lumt kush e kishte shkruar

 186. mua vjersha shume me pelqeu

 187. ESHTE NJE POEZI SHUME E BUKUR DHE LEZETSHME PER FESTEN E NENES.

 188. ju lumte

 189. esht shum e bukur dhe me shum dashuri

 190. shum e bukur e me ka plqyer shum

 191. MUA ME PELQEN VJERSHA SE FLITET PER NEN DHE PER MESUESIN JU LUMSHIN DUART

 192. shum e mir qenka poezija

 193. shum mir nena per mua esht nje thesar i cmuar

 194. shumm bukur
  edhe une po eshkruaj nje poezi per nen
  buzqeshja e nenes

  buzqeshja e nenes
  vlen sa t gjith bota
  pra keshtu u krijua bota
  prej nje njeriu qe kurr s’do ta harrojm
  fjala e embel mbetet pergjithmon
  ”NENE’

 195. NENA
  KAM NJE NEN ME
  DON SHUMM
  ME PERQAFON NGA TE SHKON
  ME THOTE MUA BIJA
  IME VETEM TI VLEN PER MUAA
  SHUMM TE DO NENA JOTE
  DO TE KUJDEST TE MESOJ
  TE KRENOHET NENA PER VAJZEN QE E KA..

  JA EDHE KJOOO NJE POEZI EMRI IM I VERTET ESHTE ALBIONA

 196. shum bukur bravo i koft shkrimtarit

 197. Nena ime

  Nena ime
  shpirti im
  shum te dua
  djelli im.

  Ndonjeher ti
  me qerton
  por prap se prap
  zemra ime te don.

  Lule lule ngjyra ngjyra
  si nenes time askujt
  si busqesh fytyra

  Thesari i shtrejt je ti
  n’zemren time
  t’vogel t’shprej shum

  DASHURI *_* *_* *_* __ __________________________________________I love you
  ____________

  • TË LUMTË PËR KËTË POEZI

   • shume bukur:)

 198. ketu eshte shkruar shume bukur me pelqen shume ju lumt dora

 199. eshte shkruar shume bukur bravo

 200. me mahnite vazhdo keshtu
  LULJAA

 201. shum e bukur kjo vjersh per nenat tona nga Yllnora Tolaj
  ^^$

 202. Sikur dielli me hene

 203. shume e bukur vjersha

 204. Hello! I’ve been reading your site for some time now and finally got the
  bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx!
  Just wanted to tell you keep up the good work!

 205. shum bukur

 206. shum e bukur

 207. But overall, the normal idea is always that a woman-president
  will manage far better with problems inside a social sphere, especially
  in health protection and educational system, compared to a man.
  Larger organizations tend to have stricter, expressly
  written rules on etiquette. Keep up your eyes and ears open for almost any
  new site polices regarding this issue.

 208. Thanks for sharing your thoughts on http://www.tmeracingphotography.com/. Regards

 209. I blog quie often and I really appreciate your information.
  This article has really peaked my interest. I will bookmark your website
  and keep checking for new details about once per week. I opted in for
  your Feed too.

 210. NENA IME SHUM E BUKUR ME E MIRA NENA IME SHUM E SHUM E SHUM TE DUAAAAAAAAAAA

 211. Heya i am for the first time here. I found this board and I find It truly useful &
  it helped me out much. I hope to give something back and
  help others like you helped me.

 212. shum bukur

 213. shum e bukur kjo vjersh eshte personalisht per nenet tona
  edhe une e kam shkruajtur sot nje vjershe per nenen edhe nenes i pelqej keshtu qe beni nenat te lumtura
  nena esht qelsi i zemres sson

 214. Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to
  be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I
  definitely get annoyed while people think about worries that they plainly don’t
  know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out
  the whole thing without having side-effects , people could take
  a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

 215. I think that is among the such a lot vital info
  for me. And i’m glad reading your article. However wanna
  observation on few common things, The site style is great,
  the articles is actually excellent : D. Just right job,
  cheers

 216. I pay a visit daily some sites and sites to read content, but this
  web site provides quality based writing.

 217. nena esh me e vlefshme ne jet per ty

 218. nena esht drita e syve te mi❤

 219. Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between
  superb usability and appearance. I must say you
  have done a fantastic job with this. In addition,
  the blog loads extremely fast for me on Chrome.

  Excellent Blog!

 220. This is very interesting, You are a very skilled blogger.

  I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
  Also, I have shared your site in my social networks!

 221. Hi there! Someone in my Myspace group shared this website
  with us so I came to check it out. I’m definitely enjoying the information.

  I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!
  Excellent blog and wonderful design.

 222. I was able to find good information from your blog posts.

 223. Generally I do not read article on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to try
  and do so! Your writing taste has been amazed me. Thank you,
  quite nice article.

 224. Currently it appears like WordPress is the preferred blogging platform out there right now.

  (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 225. I love it whenever people get together and share thoughts.
  Great site, stick with it!

 226. JU LUMT SHUME E BUKUR

 227. Howdy! This is my first visit to your blog! We are a team
  of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
  Your blog provided us beneficial information to work on.
  You have done a outstanding job!

 228. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to read more of
  your useful information. Thanks for the post. I will certainly comeback.

 229. For the reason that the admin of this web site is working,
  no doubt very soon it will be renowned, due to its quality contents.

 230. You actually make it seem so easy together with your presentation but I
  find this matter to be really something which I believe I’d
  by no means understand. It seems too complex and very extensive for me.

  I am taking a look ahead to your subsequent post, I will attempt to get
  the dangle of it!

 231. Wow, this piece of writing is good, my sister is analyzing these things, thus I am going to
  inform her.

 232. nena eshte jeta jone ,bota jone pa te eshte gjithqka erresire eshte thesari yne

 233. Hi, Neat post. There is a problem with your site in web explorer,
  may check this? IE nonetheless is the marketplace leader and a good component to other folks will miss your excellent writing because of this problem.

 234. shume mir bukur

 235. i lumt atij qe e ka ber paska qen poet un per 7 marsin kete vjersh do mar

 236. edhe mua me pelqen shume . ne mesuesja na tha te organizojme nje koncert.

 237. njeshke fare

 238. bukur

 239. shum e mir kjo vjersh ne duhet ta shkruajm vet vjershen me ate qe ndjem per nenen ate qe e kemi ne zemer bravooo

 240. kjo vjersh ishte shum e bukur se un ne zemer time nenen e mbaj

 241. :*

 242. te lumt

 243. oooo sa e mir vjersha
  eshte shumm e vertet
  nena ime ma e mira

 244. o kush e ka shkrujt ylli ne sken ma i mir

 245. A mund te perkthehet ne anglisht?

  • Me siguri qe po:)

 246. Reblogged this on Letërsi.

 247. shum bukur ju lumte

 248. eshte e bukur te krijosh je vjershe per nenen

 249. me pelqeu edhe mua kjo ishte nje vjersh me plot rim

 250. shum e bukur poezi

 251. oh cfare vjershe e bukur pasi tema eshte shume e bukur

 252. SHUM ME PELQEU KJO VJERSH PER NENEN

 253. Shuuuuuuuum buuuuuuuuuuukur

 254. shum e mir bravooooooooooooooo

 255. very beautiful

 256. vjersha ishte e mire iu lumt atij djali ose vajze qe e ka bo kaq mire dhe me kater vargje iu lumt shume

 257. o shume e mir ju lumët ai ose ajo qe e ka shkruuu

 258. bukur

 259. ju lumte ashtu eshte shum e dua nenen time

 260. te dua nene derri ne vdekje

 261. ju lumte ashtu eshte shum e dua nenen time
  ]

 262. shum shum e bukur

 263. 8 marsi esht dita më e veqanta e nënës

 264. shumm flm kta vjersh ia kam kushtuar mamit tim

 265. shumë vjershë e mirë ju lumt!edhe mua më tha më tha mësuesja të shkruaja por nuk dija se cilën ta shkruajua bravo!

 266. Shum e bukur ishte

 267. shum e bukur nena esht jet per ne

 268. Shum bukur si dhe mua me tha tashkruaj nje vjersh po r hyra ninternet nuk e gjeta po ne gazeta

 269. bravo nena eshte bota time dhe kjo vjershe te emocionon shume si nena ska si thone kot nena eshte si mishi me thoin ashtu jam une me nenen qe sndahemi kurre te dua nene pa ty nuk jetoj dot se ti arsyeja ime qe jetoj ahhhhhhhhh moj nene je me e mire ti

 270. Eshte shum e bukur

 271. shum bukurrrrrrrr ju lumte dora e dua nenen time te dashur i jap nje :*

 272. e pa pare nuk dia cfar te shkruaja jeni te pa pare uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 273. Shumë Bukur Të Lumtë

 274. shum bukur vjersha per mamin ju lumt❤❤

 275. shume e mir per mamin timë edhe ju falemindrit për këte vjeshë

 276. nje vjershe per nenen eshte shume e bukur sepse nena na lindi neve ejo zoti per kete une I thame I LOVE YOU MOTHER une te dua shume mama sepse ti mua me edukove

 277. bravooooooooooooooooooooooooooooooooo

 278. vjerrshe per nenen ne lexim

 279. tamam siq duhet shum fort

 280. shume mire te gjith e pasni shkru jam ilirida

 281. kjo eshte shume e bukur edhe mua me tha mesuesja te shkruaj nje vjershe per nenen por muk e gjeta askund

 282. edhe mua me tha mesuesja te shkruaj nje vjershe per nenen por nuk e gjeta askund.

 283. SHUM E BUKUR VJERSHA E NENES:)

 284. shume bukur eshte shum gjunjah ato qe nuk kane nene por kjo vjershe me ka pelqyer shum dhe un mendoj se nena edhte gjeja me e shtrenjte ne bote ju lumt kush e ka shkruar♥♥♥♥♥

 285. shu bukur kjo vjerrsha

 286. me mira ne bot

 287. SHumemir kjo vjershe A
  i love ju flet
  19.04.2014 prill

 288. mashalla
  v
  h
  g

 289. shum e mir
  flet i love my father

 290. i lumt dora

 291. shum bukur vjersha te lumtt

 292. Shume bukur e keni bere.Keshtu vazhdoni.

 293. i tumte dora sa bukur e ka shenuar

 294. shummmmmmmmmm bukur inshalla i kan të gjif fëmijet nënat më pelqeu shum

 295. shumm bukur

 296. shume bukur une nenen time e dua shume dhe ajo nese me qerton une prape e kam ne zemer te dua shume nena ime nga erina zeqiri

 297. mua me pelqeu shum kjovjersh sepse behet fjal per nenen I LOVE MOTHER

 298. ❤ mua me pelqeu shume ky tekst sepse nena eshta sendi me i vlefshem

 299. E lezetshme dhe shum dmth. kjo vjersh.Bravo

 300. ju lumte shum mir

 301. Shum, shum bukur dhe mir e ken shkruar. dhe mua me ka then mesusi

 302. wow shume e bukur qenka vjersha i lumte kush e shkroi

 303. njeriu me i rendesishem ne jet eshte nena

 304. shumë e bukur vjersha ju lumtë

 305. shum e bukur

 306. nenen gjithmone e kam dashur gjithmone do ta dua

 307. shume e bukur

 308. o zot sa ebukur
  mir
  ju lumt
  me pelqyt!

 309. shum e bukur shum me ka pelqy

 310. Mua më pëlqen shumë kjo vhersha për nënën

 311. Për nënën mund të thuash se e do por nuk mund të arrish të gjithë të mirat qe ajo ka bërë për ty

 312. shum mire i paske vjershat, edhe un e kam liber kete

 313. shume e bukur:)

 314. te lumte:):)

 315. shum e bukur

 316. shum e bukur kjo vjershe per nenen ju lumt

 317. Shum Shum Nje Vjerrsh e Bukur Te Ben Te Ndihesh e Lumtur Per Nenen

 318. KJO POEZI DY FJAL I KAM PER NENEN ESHTE 1000000000000 MIJ ME E BUKUR SE TE TJERAT I LUMT KUSH E KA SHKRUAR

 319. Kjo vjershe me pelqeu

 320. SHUME E BUKUR ESHTE KJO POEZI ME PELQEU NENA ME E BUKURA NE BOTE UNE ATE E KAM JETE ATE E KAM GJITHQKA AJO ME LEDHATON ME DUART E SAJA MI LEDHATON FLOKET NENEN E DUA SHUME NE NENES PER 8 MARS DUHET TA GEZOJME SHUME NENEN TI DHUROJME NJE TUFE ME LULU TE BUKURA.

 321. Gjeja me e ëmbel ne jetë është nëna dhe gjeja me e bukur është se ajo the mos kishte lindur atëhere as ne nuk do te kishim lindur .
  I LOVE YOU MOTHER

 322. shum BUkuR

 323. un e dua nenen me shum se cdo gje tjeter ne kete bote dhe nuk ka asgje per ta shprehur kete dua te shkruaj edhe nje poezi:
  -C’eshte nje fjale e bukur,

  – qe tingellon si mjalte.

  – Kater shkronja ka,

  – s’eshte shume e gjate.

  – Eshte fjala pare,

  – qe kemi mesuar.

  -Dhe c’do gje per ne ka bere,

  – c’ka pasur ne duar.

  Nga ky mars i bukur,
  Eshte dita e nenes,
  Qe ndriqon per mua,
  Si rrezet e henes.

 324. te lumt ishte shum e bukur kjo vjersh kush e ka shkruar ju lumt dora ne dojm shum mamin ne kurr se dajm as babin ju dua te gjithve

 325. bukur

 326. mua me pelqen shume edhe pse jetoj ne gjermani

 327. shum e mir

 328. kjo vjersh shume e bukur por nje dite ne daten 8 mars eshte nje dite qe i shkelqyen syte e nenes 8 marsi eshte nje dite e vecante ajo na yshqey por kurr sduhe ta harrojme por ate e kujtojme edhe ne diten e 8 marsit

 329. kjo vjersh per nenen eshte shume e bukur

 330. O sa shum me pelqeu ❤ ishe e bukur dhe e mrekullushme

 331. hhahahhahah edhe mua me tha mesuesja ta shkruja nje vjerrsh per nenen dhe un e bera e para dhe me tha msusja shum shum mir e te tjervi i thoshte mir mir

 332. une e mora kete vjerrsh per detyrat e shtepis

 333. shumm e mir shum ☺ ♥ ♥

 334. nena eshte jet

 335. shume, shume e bukur!

 336. Shum bukurrrr

 337. shum mir te lumt

 338. Shum Bukur

 339. Shuum bukur …

 340. 🌹Mua me pelqen shume vjersha. Komente shume.🌹🌹

  • Vjersha eshte shum e bukur dhe me dha pershtypje ta mar per 8 mars
   Vetem vazhdo

 341. shum e bkr kjo vjersha superrrrrrrrrrrr

 342. shumm mir

 343. shum bukur esht vjersha per nenen sepse nena esht jeta jon


Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Ndiqeni

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

Bashkojuni 58 ndjekësve të tjerë

Këtë e pëlqejnë %d blogues: